5 Aralık 2016 Pazartesi

Anaokulu Nasıl Açılır ?

Anaokulu ve kreş açmak isteyenlerin ilk sordukları sorulardan biridir Anaokulu Nasıl Açılır?

Burada sadece yüzeysel olarak bilgilendirme yapacağız.

Bu yazımızda anaokulu nasıl açılır sorusunun cevabını vereceğiz. Eğer okul öncesi eğitim alanından değilseniz anaokulu açma fikriniz için bizimle iletişime geçiniz. Yatırımınızın boşa gitmemesi için mutlaka işinizi ciddiye alınız ve her adımı düşününüz.


Evet şimdi anaokulu açmak istiyorum fikri ile başlıyoruz. Anaokulu açmak için ilk önce ihtiyacımız olan bütçe. Bu bütçeyi planlarken sapmalar olabilir. Hesap edemediğiniz hususlar olabilir ama çok da sorun değildir. Eğer işinizi iyi biliyorsanız elinizdeki bütçe ile güzel bir anaokuluna sahip olabilirsiniz.

Bütçemizi ayırdıktan sonra yapılacak olan ilk çalışma yer bulma olacaktır. Yer araştırırken dikkat etmeniz gereken hususlar vardır lakin burada çok detaya girmeyeceğimizi belirttik. Hedeflerinize uygun bir yer bulduktan sonra yapılacak çalışmalara geçebilirsiniz.

Anaokulunda çalışacak personelinizi temin etmeye başlayabilirsiniz. İhtiyacınızı belirlediğiniz takdirde bir probleminiz yok.
Tadilat çalışmaları : Tadilat çalışmalarınızın ne şekilde olacağına karar vermelisiniz. Çünkü bu çalışmaları bir defa yapıyor olacaksınız.

Kurulum aşamaları : İçerideki tüm ekipmanlarınızı seçmelisiniz. Bu ekipmanlar anaokulunu zirvede yapacağı gibi tam tersi yönde de etkileyebilir. O nedenle tercihlerinizi doğru kullanmanız gerekmektedir.

Prosedür aşamaları : Bu aşamada evraklarınız zaten hazırdır. İlgili kuruma evraklarınızı teslim edersiniz ve sonuçlarını beklersiniz. Uygun olması halinde anaokulu ruhsatınızı alabilirsiniz.

Bundan sonraki aşamalar ise tamamen kayıt aşamasıdır.
 Anaokulu Nasıl Açılır sorusunun kısa cevabı yan taraftaki görselde bulunmaktadır.

Okul Danışmanlığı hizmetleri olarak yaptığımız tüm anaokulu çalışmalarında dikkat ettiğimiz husus yatırımın geri dönüşüdür. Bu bağlamda yapılan çalışmalar kısa sürede sizi zirveye taşımaktadır.

Kurucu ister okul öncesi eğitim sektöründen olsun ister olmasın işi profesyonel bir gözden göremediği müddetçe kalıcılığı bir süre için mümkün olmaktadır. Bunun anlamı ise devren anaokulu listesine kendi okulunuzu eklemeniz olacaktır.

İşinizi şansa bırakmayın,

Çok cazip görünen bir yerde o cazibeyi göremeyebilirsiniz ya da buradan hiç bir şey olmaz dediğiniz bir yer de ise  çok yoğun bir taleple karşılaşabilirsiniz.

Amaç sadece anaokulu açmak ise bunu herkes yapabilir. Zor bir şey değildir. Ama amacınız kaliteli bir anaokulu açmak ise o zaman işinizi ciddiye almalı ve profesyonel düşünmeniz gerekmektedir.

Anaokulu nasıl açılır sorusunun cevabını vermiş olduk. Bir sonraki yazımızda görüşmek üzere...
Sorularınız için bize ulaşabilirsiniz.