10 Ocak 2015 Cumartesi

Anaokulu ve Kreş Maliyetleri

Anaokulu ve kreş açmak isteyenlerin genellikle baktıkları ilk nokta bir anaokulunun bana maliyeti ne kadar olacaktır. Şimdi bu yazımızda bu konuya açıklık getireceğiz. 
Anaokulu açacağım ama ne kadar sermaye gerekli ?
Bir anaokulunun kurulum maliyeti ne kadardır? 
Kreş açmak için sermaye ne kadar olmalıdır?
Herşeyden önce bilmemiz gerekmektedir ki kuracağımız anaokulu ya da kreş her ne olursa olsun bir eğitim kurumudur. Eğitimin kalitesi ne kadar yüksek olursa sizlerin de başarı oranınız o kadar yüksek olacaktır.

Anaokulu maliyetlerini sunarken, kendi yaptıklarımızı değil tüm yapılanları hesaba katmak zorundayız. Yeni bir anaokulu açarken karşımıza çıkacak bir çok olumsuz konu olacaktır. Herşeyin istediğimiz gibi gitmeyeceğini de baştan söyleyebiliriz. 

Diyelimki kiralama yöntemiyle bir anaokulu açacağız. Bir yer bulduk ve bu yerin kirası 4000 TL. Yapacağınız anlaşma gereğince, önden bir depozito ve bir kaç kira bedeli peşin olarak ödenecek. Burada cebimizden en az 20,000 TL çıkması söz konusu. 

Gelelim tadilatlara, burası da ayrı konu ama ortalama maliyetleri düşündüğümüzde kiraladığınız yerin özelliklerine göre 5000 TL de olabilir 150,000 TL  ya da daha fazlası da olabilir. 

Geriye kaldı diğer unsurlar. Donanımlar ve diğer ekipmanlar. Sadece mutfak için harcayacağınız rakam bile en az 15000 TL civarında olacaktır. 

İç dekor kısmı için rakamı siz belirleyeceksiniz. Çünkü burada yapılacak her çalışma sizin yüzünüz olacak. 

Diğer işlemler için de en az 20,000 TL bir kenarda. 

Şuana kadar 60,000 TL gider karşımızda. Daha içeriye girmediniz. Yukarıda belirttiğimiz fiyatlar kesin fiyatlar olmamakla birlikte anaokulunun ya da kreşin durumuna göre daha aşağı fiyatlarda da olabilir. Bunun için yeri görmek ve öncesinde bir çalışma yapmak net rakamı beraberinde getirecektir.

Anaokulu açmadan önce yine bizlerden teknik olarak bilgi alabilirsiniz. İşinizi şansa bırakmak istemiyorsanız araştırma yapmak mantıklı olacaktır.

Yukarıda vermiş olduğumuz rakamlar net rakamlar olmamakla birlikte fikir vermesi için oluşturulmuştur. Anaokulu açmanın maliyeti önceden kestirebilmek çok zordur. O nedenle açmayı düşündüğünüz anaokulunun tüm özelliklerini önceden planlamak işinizi kolaylaştıracaktır.

Daha detaylı bilgi almak için web sitemizi ziyaret edebilir ya da iletişim bilgilerimizden bizlere ulaşabilirsiniz.
Anaokulu ve kreş maliyetleri yapılacak olan anaokuluna göre şekillenecektir. 
Anaokulu ve kreş maliyetlerini bu şekilde açıkladığımızda geri dönüşlerde çok daha uygun rakamlara kreş ve anaokulu kurulumu olduğu konularında bilgiler verilmektedir. Hemen belirtelim ki, gayri resmi yapılan uygulamalarda maliyetleriniz ne olur bilinmez ama olması gerekenleri yaptığınızda bu rakamların altında küçük bile olsa anaokuluna sahip olma şansınız yok. Yer sizindir bu bir avantaj olabilir. İnşaat işleri yapıyorsunuzdur bu bir avantaj olabilir. Ama hiç bir şekilde olması gerekeni yaptığınız takdirde bu rakamların altında bir anaokulunuz ya da kreşiniz olmayacaktır. 


Eğer Anaokulunuz ya da kreşiniz için daha fazla para ödemeden en ekonomik şekilde kurmak isterseniz bizimle iletişime geçebilirsiniz.
Sizin için karlı bir yatırım bizim için mutlu bir referans olacaktır.

Yusuf YILMAZ
Turgut Reis Caddesi 4/7 Tandoğan Çankaya Ankara
0312 213 30 09 - 0544 213 30 09
Okul Danışmanlığı Hizmetleri 
Anaokulu ve Kreş Kurulumu